E-Ticaret Paketleri 

Satışa Hazır E-Ticaret Siteleri!

Yüzlerce müşteriye hizmet veren deneyimli ekibimiz sizi internetteki hedeflerinize ulaştıracak satış yapmaya hazır E-Ticaret siteleri tasarlıyor! E-Ticaret’e başlamak için en iyi yerdesiniz!

Paketleri İncele!

İşinizi İnternete Taşıyoruz

Gelişmiş E-Ticaret hizmetlerimizle herhangi bir mağazadan çok daha fazla müşteriye aynı anda hizmet verebileceğiniz hızlı, uyumlu, geliştirilebilir kullanıcı odaklı e-ticaret siteleri tasarlıyoruz. Teslim aldığınız anda satış yapmaya başlayabileceğiniz muhteşem bir e-ticaret sitesiyle işinizi internete taşımaya hazır mısınız? 

Kullanıcı Odaklı Uzmanlarımız Size Destek Vermeye Hazır!

 

Deneyimli uzmanlarımız hızla gelişen E-Ticaret Sitesi tasarımı ile ilgili en güncel bilgilere ve en iyi uygulamalara hakimdir. Sizin için internetteki varlığınızı üzerine inşa edeceğiniz benzersiz bir e-ticaret sitesi tasarlayalım!

 

 

Paketleri İnceleyin

E-Ticaret Paketleri

Milyonlarca kişinin kullandığı Dünya’nın en popüler alt yapısı ve Dünya’nın en iyi teması! 

İçi tamamen sizin için özelleştirilmiş ve ürünlerinizin yüklendiği satışa hazır E-Ticaret paketlerimizle yıllık yenileme ücreti ödemeden E-Ticaret’in keyfini çıkarın! Anlaşmalı kredi kartlarına 12’ye kadar taksitle E-Ticaret’e hemen başlayın!

Paket Özellikleri

WooCommerce Gelişmiş E-Ticaret Özellikleri

Flatsome Teması

Ücretsiz Sanal Pos Kurulumu

Hosting & Sunucu

Kampanya Modülü

Özel Tasarım

Ürün Kişiselleştirme Modülü

Çoklu Dil Modülü

Çoklu Para Birimi Modülü

Özel Banka Sanal Pos & Kargo Entegrasyonu

Kolay

WooCommerce Gelişmiş E-Ticaret Özellikleri: ✔️

Flatsome Teması: ✔️

Ücretsiz Sanal Pos Kurulumu: ✔️

Hosting & Sunucu: 2 Core CPU 2 GB Ram

Kampanya Modülü: ✔️

Özel Tasarım: ✔️

Ürün Kişiselleştirme Modülü: ✔️

Çoklu Dil Modülü:

Çoklu Para Birimi Modülü:

Özel Banka Sanal Pos & Kargo Entegrasyonu:

14,990₺

Gelişmiş

WooCommerce Gelişmiş E-Ticaret Özellikleri: ✔️

Flatsome Teması: ✔️

Ücretsiz Sanal Pos Kurulumu: ✔️

Hosting & Sunucu: 4 Core CPU 4 GB Ram

Kampanya Modülü: ✔️

Özel Tasarım: ✔️

Ürün Kişiselleştirme Modülü: ✔️

Çoklu Dil Modülü: ✔️

Çoklu Para Birimi Modülü: ✔️

Özel Banka Sanal Pos & Kargo Entegrasyonu:

24,990₺

Premium

WooCommerce Gelişmiş E-Ticaret Özellikleri: ✔️

Flatsome Teması: ✔️

Ücretsiz Sanal Pos Kurulumu: ✔️

Hosting & Sunucu: 4 Core CPU 8 GB Ram VPS

Kampanya Modülü: ✔️

Özel Tasarım: ✔️

Ürün Kişiselleştirme Modülü: ✔️

Çoklu Dil Modülü: ✔️

Çoklu Para Birimi Modülü: ✔️

Özel Banka Sanal Pos & Kargo Entegrasyonu: ✔️

34,990₺

İnsanların Seveceği E-Ticaret Siteleri Tasarlıyoruz!

Veri odaklı kreatif bakış açımızla internet sitelerini tasarladığımız müşterilerimize yakından bakın.

Paketlerimizi İnceleyin

 

E Ticaret Nedir?

Müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayan ürünlerin satışının sanal ortamında gerçekleşmesine elektronik ticaret denir. Elektronik ticareti kendi web sitenizden yapabileceğiniz gibi sanal pazarlar üzerinden, sosyal medya üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Elektronik Ticaret; eğitim, ürün veya hizmet satma çalışmalarının internet üzerinden yürütülmesinin yanında, kullanıcıya aktarılan bilgi ve ürün için istek yaratmak, satışın tamamlanmasının ardından müşteriye gerekli desteği vermek ayrıca satıcı firma ile alıcı arasındaki iletişimi sağlayabilecek kanalları dijital ortam üzerinden yürütülmesi işlemlerininin tümünü kapsar. Yani ilk akla gelen gibi yalnızca fiziksel ürünlerin değil aynı zamanda dijital ürünlerin de satışını ifade eder. 

 

 

E Ticaret Web Tasarımı

E-ticaret dönüşümüne sahip olmak istiyorsanız ihtiyacınız olan temel şeylerin başında bir e-ticaret sitene sahip olmanız gelmektedir. A2A Dijital profesyonel e-ticaret ajansı ürün ve hizmetlerinizi tanıtmak ve hedef kitle arasında popüler hale getirmek için sizlere mükemmel bir e-ticaret web sitesi tasarlıyor. Arama motorları (Google, Yandex, Yahoo gibi) aracılığıyla müşterileri ve alıcıları çekmek için web sitenizin SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ile optimize edilmiş olması bizim olmazsa olmazlarımızdandır.

E-Ticaret Nasıl Gerçekleşir?

Siparişlerin Alınması

Müşterilerin e-ticaret platformunda, bunlar web sitesi olabildiği gibi sanal pazarlar da olabilir, ürün ve hizmetleri inceleyip bütçe, istek ve ihtiyaç doğrultusunda sipariş oluşturmasıyla e-ticaret serüveninin ilk basamağı gerçekleşir. Satıcı bu alınan siparişi doğru bir şekilde kaydeder.

Sipariş Bilgilerinin İşlenmesi

Siparişin tüm detaylarının işlendiği ve özenli ve doğru bir şekilde hazırlandığı bu ikinci aşamada ürün teslimata hazır hale getirilir. Ürün hazırlanırken, ürün bilgileri, gönderim adresi, kişi bilgilerinde olası bir yanlışlık yapılmışsa satıcının yaşayacağı itibar kaybı kaçınılmazdır. Bu aşama satıcı tarafından hassasiyetle yönetilip kontrol edilir.

Teslimat

Ürünün teslimata hazır olmasıyla kargo süreci başlar. Kargo entegrasyonunun olması, olabildiğince hızlı bir şekilde, ürüne zarar vermeden en başarılı teslimatın gerçekleştirilmesi bu aşamadaki en kritik adımdır.  Müşteriye zamanında teslimatı sağlamak için tüm lojistik bileşenleri bu adımda önemli bir rol oynamaktadır.

Birlikte Çalıştığımız E-Ticaret Platformları

Shopify

WooCommerce

OpenCart

E-Ticaretin Girişimi Nasıl Başarılı Olur?

Bir e-ticaret mağazası işletmek kolay değildir. Sadece bir mağazaya ve satmak için biraz stok ürüne sahip olmak, insanların akın edeceği ve ürünlerinizi satın alacağı anlamına gelmez. Mağazanızın başarılı olmasını sağlamak için yapabileceğiniz şeyler var.

E-ticaret ile herkese her şeyi satabilirsiniz, ancak web sitesi ziyaretçilerinin sizden bir ürün satın alacak kadar size güvenmesini sağlamak için ne yapmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Sizler için doğru web sitesi temasını seçiyoruz. Ürünleriniz için doğru markayı ve hedef kitleyi seçip ve sadece satın alma eğilimi gösteren hedef kitleye odaklanıyoruz, böylece sizler için en doğru ve hızlı şekilde sanal ticareti gerçekleştirmiş oluyoruz.

Her birimiz birer e-ticaret müşterisiyiz. Sizler için en iyi e-ticaret stratejisi geliştirmek için bizler de deniyoruz, test ediyoruz. Satın alma adımları anlaşılır ve kolay mı, can sıkıcı, yorucu noktalar var mı? Gibi soruların üzerinde titizlikle durduktan sonra tüm kontrol işlemlerini tamamlıyoruz. Kimsenin sepetten dönmesini, sipariş verme adımlarının zorluğu sebebiyle alışverişi yarıda kesmemelerini istemeyiz. Bu konuda kendimizi sürekli geliştirmekteyiz.

 Çoğu dönüşümlerin mobilden elde edildiğini görebiliyor, inceleyebiliyoruz. Bu sebeple kullanıcıların rahatça mobil ve masaüstü cihazlarda alışveriş yapabilmesini sağlamaya çalışıyoruz. E-Ticarette başarılı olmak isteyen müşterilerimiz için mobil cihazlarda kusursuzca çalışabilecek tasarımlar gerçekleştiriyoruz.

 SEO yani arama motoru optimizasyonu için yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda, trafiği mağazanıza yönlendirir ve 7/24 kaçırmayacağınız siparişlerin gerçekleşmesine yardımcı oluruz. A2A Dijital’in sunmuş olduğu SEO hizmetini de ayrıca satın alarak ürünlerinizin yok satmasını sağlayabilirsiniz!

 Yaptığınız işte sürekli kendimizi yenilemeyi ve geliştirmeyi ilke edindik. Ürün ve hizmetleri pazarlamanın ve satmanın daha pratik yollarını araştırıp deneyimlemeye çalışıyoruz. Mağazanızı daha fazla büyütmek için yenilikçi yollarla dikkat çekmeye çalışarak firmamızın güvenilirliğini artırmaya kendimizi daha yetenekli hale getirmeye özen gösteriyoruz.

E-Ticaret Web Sitesi Türleri Nelerdir?

Fiziki olarak mağazalara sahip perakendeciler, daha geniş bir kitleye satış yapmak için mağazalarını çevrim içi olarak barındırabilir. Bu seçenek, satışları artırmak isteyen perakendeciler için mükemmel bir seçenektir. Zaman içerisinde geleneksel alışveriş yöntemlerinin terk edildiği günümüzde siz de fiziksel ürünlerinizi E-Ticaret Paket Sağlayıcı Ajansı olan A2A Dijital farkını deneyimleyerek dijital ortama taşıyın.

Hizmetlerini geniş kitlelere duyurmak isteyen hizmet sağlayıcıları, bir serbest çalışan ile potansiyel müşterileri arasında bağlantı oluşturulan web siteleri ile son zamanlarda büyük bir trend haline geldi. Sağladığınız hizmetleri yalnızca yakın çevreniz değil tüm dünyaya tanıtabilmek için E-Ticaret Ajansı A2A Dijital ile iletişime geçebilirsiniz.

Yazılım veya video oyunları gibi dijital ürünler satan şirketler, yalnızca müşterinin ürünü indirmesini içerdiği için ürünlerini satmak için fiziksel mağazalara ihtiyaç duymazlar. Bu tür bir e-ticaret işi, yalnızca çevrim içi kalarak maliyetleri düşürecek dolayısıyla karlı olmayı kolaylaştırdığından büyür. Zaten dijital ürünler pazarladığınız için ürünlerinizin yakı getirebilmesi için bir e-ticaret danışmanından destek alıp A2A Dijital Kayseri E-Ticaret Ajansı ile tanışıp eşsiz büyüme stratejisini geliştirebilirsiniz.

Fiziksel ürün mağazalarından biraz farklı olan stoksuz satış, tüccarların çevrim içi mağazalarında müşterilere mal sattıkları ancak herhangi bir envanter tutmadıkları yerdir. Bunun yerine, mal satacakları bir tedarikçi bulurlar, müşterilerin bu ürünleri satın almasını beklerler ve tedarikçi onlar için siparişi yerine getirirler. Bir nevi aracı olan dropshipping günümüzde oldukça revaçta!

Bayisi Olduğumuz E-Ticaret Altyapıları

Müşteri Yorumları

Birlikte çalıştığımız müşterilerimizdem kıymetli yorumlar.

3 yıldır çalıştığımız ve geri dönüşlerinden çok memnun kaldığımız bir firma..Bizim tek başımıza ulaşamadığımız yerleri bize getiren ve web tasarımıyla harikalar yaratıp tanımamıza büyük yardımları olan ekip arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürler.. 

İsteklerimizim tamamını hiç bıkmadan sıkılmadan karşıladılar. Şirketimize kurumsal kimlik kazandırmada yardımcı oldular. İnanılmaz samimi ve sıcak kanlı insanlar kesinlikle tavsiye ediyorum. Emekleri için çok çok teşekkür ediyorum.
Güzel iş için A2a dijital

 

E-Ticaret Hakkında En Çok Merak Edilenler

E-Ticarete atılmadan önce insanların bu konuda en çok merak ettikleri şeyleri görebilir ve ilginizi çeken başlıklarımızı okuyabilirsiniz.

Elektronik ticaret, ürün ve hizmetlerin alım satımının elektronik ortam üzerinden internet aracılığıyla yapılması anlamına gelmektedir. Yanlış bir algı olarak genellikle fiziksel ürünlerinin satımının gerçekleşmesi anlamına geldiği düşünülse de elektronik ticaret hizmetin yanı sıra internet üzerinden yapılan aklınıza gelebilecek her türlü ticaret işleminin karşılığıdır.  İnternet üzerinden alışveriş yapabilmenin ön koşulu, gerekli bilgilerin eksiksiz ve özenle girilmesi sonrasında para transferinin gerçekleşmesidir. E-Ticaretle birlikte ulaşılmak istenen ürün ve hizmete fiziksel bir uzaklığın anlamlı etkisi olmadan 7/24 olarak alınıp satılabiliyor olmasından dolayı geniş kitlelerce severek kullanılıyor. Mutlaka her birinizin birçok defa e-ticarete başvurduğunu biliyoruz.  Özellikle pandemi dönemi boyunca uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarında, alışveriş merkezlerinin süreli olarak kapatılmasında değeri daha net olarak anlaşılan e-ticaret günümüzün en çok tercih edilen alışveriş şekilleri içerisinde zirveye ulaşmış durumdadır.  Hatta bir istatistik verecek olursak küresel çapta e-ticaret satışlarının 2020 yılında 27 trilyon dolara ulaştığı görülmüştür.

İğneden ipliğe kadar ne varsa internette bulup satın aldığınız e-ticaretin serüveni sizde de merak oluşturdu değil mi? Aslında ilk olarak 1970’li yıllarda Stanford’lu ve MIT’li öğrenciler arası iletişimi sağlayan Arpanet vasıtasıyla esrar satışını gizli bir şekilde yürütebilmek amaçlandı. Böylece ağ yoluyla ilk kez ürün satılmış oldu. Daha sonra internet kullanımının kademeli olarak arttığı 1990’lı yıllarda Pizza Hut’ın da ilk kez pizza siparişlerini internet üzerinden sattığı edindiğimiz bilgiler arasında. Ama tam anlamıyla e-ticarete yön verecek satış ne öğrenciler ne de Pizza Hut tarafından gerçekleşti.

1994 yılında bir Sting hayranının Amerika’nın perakende platformu olarak kurulan NetMarket aracılığıyla bir CD almasıyla ilk kez çevrimiçi ve güvenli olarak satın alma gerçekleşmiş oldu! İşte bu zamandan beri tüm satıcılar ürün ve hizmetleriyle birlikte internet dünyasına katılmak istediler. Müşteriler de tek tıkla satın almanın kolaylığını sevip e-ticaret kervanına katıldılar.

1994 yılında Jeff Bezos, lansman sırasında bir milyondan fazla farklı kitap satan bir çevrimiçi mağaza olarak Amazon’u kurdu. Amazon, tüketicilerin her tür ürünü satın alması için en popüler çevrimiçi mağaza haline nasıl geldiğini hepimiz deneyimledik.

1990’ların ortalarında ve 2000’lerin başında, evlere bilgisayar girmeye başladı. Bunun da dolaylı olarak internetten alışveriş yapmaya anlamlı bir etkisi oldu. Müşterilerden işletmelere para aktarmak için çevrimiçi bir ödeme geçidi olmadığından, şirketler 1990’ların başından ortasına kadar çekleri kabul ediyordu. Ne zaman PayPal kuruldu Aralık 1998’de kredi kartları kolayca kabul edildi olarak, müşteriler için alışveriş deneyimini basitleştirilmiş.

2000’li yıllarda Shopify, WordPress ve benzeri platformların eklenmesiyle, işletmeler e-ticaret mağazalarını çok az veya hiç geliştirme becerisi gerektirmeden kurabilir hala geldiler. Böylece piyasaya giriş engeli kaldırıldı. Herkes dilediği gibi ticarete atılmaya başladı.  Artık internete bağlı bir bilgisayarı ve elinde küçük bir sermaye olan herkes neredeyse güçlükle karşılaşmadan bir e-ticaret mağazası kurabilir hale geldi.

2008 yılına gelindiğinde, çevrimiçi satışlar sektördeki büyümeyi gösteren tüm satışların yüzde 3,4’ünü oluşturdu. 2014 yılında dünya çapında yaklaşık 12-15 milyon çevrimiçi mağaza olduğu tahmin ediliyordu. Günümüzdeki rakamları duymak ister misiniz? 2021 yılında e-ticaretin ne derecede arttığını vurgulamak için 2020 e-ticaret istatistiklerine baktığımızda dünya genelinde 24 milyondan daha fazla e-ticaret sitesi olduğu görülmüştür. Yani 2 milyardan fazla insanın e-ticaret sitelerinde ürün ya da hizmet sattığını düşünebiliyor musunuz?

Günümüz imkanları düşünüldüğünde; bilgi alışverişimiz çok fazla profesyonel e-ticaret sitelerinin izlediği adımlar incelenebiliyor, izlenebiliyor. Bir tık uzakta istemediğiniz kadar bilgi deposu da mevcut dolayısyla piyasada bilgi boşluğu da e-ticaret için sürekli olarak kapanmaktadır. Bu avantaj da yeni girişimcileri heyecanlandırıp, korkusuzca atılmalarına sebep olmaktadır.

Tercihlerinize, sermayenize ve çevrimiçi iş modelinize göre seçebileceğiniz çeşitli e-ticaret işletme seçenekleri vardır. Farklı işletmeler için çeşitli teknikler ve stratejiler uygulamanız gerekir. Favori e-ticaret modelleri de şunlardır;

 • B2B işletmeler
 • B2C işletmeleri
 • C2C İşletmeler
 • C2B İşletmeler

 

 1. İşletmeden İşletmeye (B2B): (Business to Business)

 Bir işletme başka bir işletmeye bir mal veya hizmet sattığı durumda gerçekleşir. Mesela, bir işletme diğer işletmelerin kullanması için bir hizmet olarak yazılım sattığında işletmeden işletmeye ticaret gerçekleşmiş olur. 

 1. İşletmeden Tüketiciye (B2C): (Business to Costumer)

Bir işletmenin, bir tüketiciye, müşteriye bir mal veya hizmet sattığı durumda gerçekleşir. Örneğin, bir alışveriş merkezinden bir kazak aldığınızda işletmeden tüketiciye doğru bir paarlama işi gerçekleşmiş olur.

 

 1. Tüketiciden Tüketiciye (C2C): (Customer to Costumer)

Bir tüketici başka bir tüketiciye bir mal veya hizmet sattığı durumda gerçekleşir.  Örneğin, eski veya kullanmadığınız eşyaları Letgo, Dolap, Gardrops gibi uygulamalar kullanarak başka bir müşteriye sattığınızda gerçekleşir.

 

 

 1. Tüketiciden İşletmeye (C2B): (Costumer to Business)

Bir tüketici, kendi ürünlerini veya hizmetlerini bir işletmeye veya kuruluşa sattığı durumda gerçekleşir.  Örneğin etkileyici çalışmalar yapan bir fotoğraf sanatçısının, çalışmalarını bir kuruluşun kullanması için sattığı durumda gerçekleşir.

Elektronik ticarette normal fiziksel bir satın almayla kıyaslandığında benzer prosedürler izlenir.  Bunlara adım adım bakacak olursak;

 • Siparişlerin Alınması
 • Sipariş Bilgilerinin İşlenmesi
 • Teslimat

 

 1. Siparişlerin Alınması

Müşterilerin e-ticaret platformunda, bunlar web sitesi olabildiği gibi sanal pazarlar da olabilir, ürün ve hizmetleri inceleyip bütçe, istek ve ihtiyaç doğrultusunda sipariş oluşturmasıyla e-ticaret serüveninin ilk basamağı gerçekleşir. Satıcı bu alınan siparişi doğru bir şekilde kaydeder.

 1. Sipariş Bilgilerinin İşlenmesi

Siparişin tüm detaylarının işlendiği ve özenli ve doğru bir şekilde hazırlandığı bu ikinci aşamada ürün teslimata hazır hale getirilir. Ürün hazırlanırken, ürün bilgileri, gönderim adresi, kişi bilgilerinde olası bir yanlışlık yapılmışsa satıcının yaşayacağı itibar kaybı kaçınılmazdır. Bu aşama satıcı tarafından hassasiyetle yönetilip kontrol edilir.

 1. Teslimat

Ürünün teslimata hazır olmasıyla kargo süreci başlar. Kargo entegrasyonunun olması, olabildiğince hızlı bir şekilde, ürüne zarar vermeden en başarılı teslimatın gerçekleştirilmesi bu aşamadaki en kritik adımdır.  Müşteriye zamanında teslimatı sağlamak için tüm lojistik bileşenleri bu adımda önemli bir rol oynamaktadır.

Bir e-ticaret işinin temel avantajı, işinizi sizleri yormadan esnek bir şekilde yürütmenize izin vermesidir. Gelin bunun ayrıntılarına bakalım;

 • Her geçen gün zorlaşan bir rekabet ortamı olan dijital dünyada siz de ürün ve hizmetlerinizle yer edinirsiniz. Rekabet oldukça fazla olsa da elde edebileceğiniz faydalar düşünüldüğünde burada olmanıza kesinlikle değecektir!
 • Ürün ve hizmetlerinizi geniş kitlelere duyurabilirsiniz.
 • Sunduğunuz hizmetlerin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasında coğrafi uzaklığın anlamı ve önemi kalmayacaktır. Kullanıcı dilediği gibi gelip hizmet ve ürünlerinizi inceleyebilir, bilgi edinebilir. Bunun için fiziksel bir uzaklığın getireceği olumsuz bir durumdan kaçınılır.
 • Vitrininiz 7/24 açık! Düşünsenize gece gündüz fark etmeden kullanıcılar ürün ve hizmetlerinizde gezinebilir, inceleyip satın alabilir. Muhteşem kusursuz bir çözüm olan bu yöntemle birlikte işletmenizin gelirlerini katlamaya devam edebilirsiniz.
 • Ürün ve hizmetlerinizin tanıtımı konusunda büyük katkı sağlayarak geleneksel baskılı reklam anlayışını sona erdirecektir. Dolayısıyla baskılı ve fahiş fiyatlardaki reklam masraflarından kurtulmuş olunacaktır.
 • SEO uyumlu tasarlanan e-ticaret siteleriyle birlikte dönüşümler reklamsız ve organik bir biçimde sağlanmış olacaktır. Dolayısıyla tanıtım için oluşturulan reklam masraflarını minimuma indirilmesinde katkı sağlar.
 • Hedef kitleye belirleyeceğimiz kriterler doğrultusunda hızla ulaşılabilir. Yalnızca lokal müşteriler değil tüm dünyaya satış gerçekleştirebilirsiniz.
 • Müşterilerin yıllardan beri alıştığı tek tıkla alışveriş yapılabilmesinin avantajını kara rahatlıkla çevirebilirsiniz.
 • Ürünlerinizi doğru pazarda tanıtıp niş kitlenizi elde edebilirsiniz. Geleneksel promosyon yöntemleriyle karşılaştırıldığında, müşterilere bireysel olarak yaklaşmanız gerekmediğinden bu oldukça uygun maliyetlidir.

Zaman içerisinde farklılaşan iş dalları, başkalaşan müşteri portföyünün olduğu bir ortamda bu kadar fırsat varken kaçırmadan değerlendirip kendi işinin patronu olmak isteyen büyük bir topluluk oluştu! Siz de bu topluluğun bir üyesi olmalısınız ki şu an bu yazıları okuyorsunuz. İnternet erişiminin herkes için inanılmaz kolay olduğu dönemimizde heyecan verici bir e-ticaret girişimde bulunmayı düşünüyorsanız gelin sizlere e-ticarete nasıl başlanır, nelere dikkat etmeniz gerekir adım adım anlatalım:

Başarılı bir E-Ticaret işletmesine sahip olmak istiyorsanız mutlaka şu adımları gerçekleştirmeniz gerekir;

 • Muhteşem bir web tasarımı
 • Piyasada ihtiyaç duyulan bir ürün
 • Yüksek çözünürlüklü ürün görseli
 • Sağlam satış stratejisi

 

Muhteşem bir web tasarımı

Ürüne ihtiyaç duyan insanların sitede gezinebilmesi, araştırması için başlıca ilgi çekici, çarpıcı bir e-ticaret sitesine ihtiyacınız olacaktır. Kullanıcı gözünde puanlandırıp değerlendirilen bu kıstas ardından ürünlerinizi satın alıp almama kararı verir. Ürünlerinize ulaşım kolay ve keyifli olmalıdır. A2A Dijital olarak bir e-ticaret web tasarımı yaparken belki de en çok üzerinde durduğumuz kıstas bu olmaktadır. Müşterinin sıkılmadan, yorulmadan alışverişi tamamlayabilmesi için açıklayıcı şablonlar, arama çubuğu konumu, ürünlerin listelenme şekli gibi birçok ayrıntıyı incelikle düşünüp bunlar doğrultusunda harika e-ticaret web tasarımları gerçekleştiriyoruz.

 

Piyasada ihtiyaç duyulan bir ürün

E-Ticarete atılmak istiyorsanız seçeceğiniz ürün son derece önemlidir. Satmayı planladığınız ürün zaten satılan, piyasada mevcut bir ürünse daha uygun fiyatlı ve daha hızlı bir kargoyla göndermeniz gereklidir. Çok basit bir mantıkla başarılı olmanın ilk yoludur.

Hiç kimsede olmayan benzersiz ürünlerle de başarıyı yakalayabilirsiniz. Biricik olduğu için fiyatı siz belirleyecek böylece E-Ticarette kendi markanızı yaratmış olacaksınız.

 

Yüksek çözünürlüklü ürün görseli

Hepimiz için geçerli olan altın kural tabi ki görsel olarak güzel bir imaj bırakmak. Fotoğrafını beğenmediğiniz bir ürüne tıklayıp incelemek size de zaman kaybı hissiyatı oluşturmaz mı? Kendinizden de yola çıkabileceğiniz bu aşamada mutlaka yüksek kaliteli görseller kullanmanız gerekmektedir.

 

Sağlam satış stratejisi

E-Ticaret mağazanızı besleyen biricik faktör satışlardır. Sizler için bu faktör merkezde konumlandırılmalı ve sağlam temelli bir satış stratejisi oluşturmak zorundasınız. Aksi takdirde kullanıcılar sizi görmeyeceği için elinizdeki ürünün en kaliteli olması ya da muhteşem bir web sitesine sahip olmanız bir şey ifade etmeyecektir. Kullanıcıların ürünlerinizi görmesini, kullanmasını sağlayacak akılcı ve pratik girişimler yapmalı bu konuda kendinizi sürekli olarak geliştirmelisiniz.

 E-Ticarete başlarken her E-Ticaret sitesinin (bu sanal pazar da olabilir normal bir site de olabilir) ürün ve hizmetlerden oluştuğunu iyi kavramak gerekir. Yani E-Ticarete atılmadan önce ilk olarak idrak edilmesi gerekeniz şey ürünlerdir. Eğer güzel bir E-Ticaret sitesine sahip olmak istiyorsanız ürünlerinizle ön plana çıkmalısınız.

Peki ürünü başarılı kılan nedir?

 • Satmayı planladığınız ürün zaten satılan, piyasada mevcut bir ürünse daha uygun fiyatlı ve daha hızlı bir kargoyla göndermeniz gereklidir. Çok basit bir mantıkla başarılı olmanın ilk yoludur.
 • Hiç kimsede olmayan benzersiz ürünlerle de başarıyı yakalayabilirsiniz. Biricik olduğu için fiyatı siz belirleyecek böylece E-Ticarette kendi markanızı yaratmış olacaksın. 

Seçeceğiniz ürünün özellikleri nasıl olmalıdır?

 • Nielsen araştırmasından daha önce bahsetmiştik; Türkiye’deki tüketicilerin alışveriş yaparken en çok odaklandığı noktanın fiyatlar olduğunu görmüştük. Yani bir ürün satmayı planlıyorsanız fiyatlarınız uygun olmalı ki müşterileri cezbedebilesiniz. İnternetten alışveriş yapmanın en büyük motivasyonu mağazalara nispeten daha uygun fiyatlı olmasıdır. Kendinizden de yola çıkabilirsiniz eminim ki siz de piyasayı kıyaslayıp daha uygun olması dolayısıyla internetten en az bir kez satın alma gerçekleştirmişsinizdir. Ürünlerine kadar uygun fiyatlı olursa müşteriler de o denli ulaşılabilir olmaktadır.
 • Bir diğer özellik; ürünleriniz kolayca erişilemeyen ürünler olmalı.  Mesela hemen sokağımdaki marketten alabileceğim bir ürünü internetten kolay kolay sipariş etmem. Satacağınız ürünler çevreden kolaylıkla ulaşılabilir ürünler olmamalı. 
 • Google Reklamlarıyla internette ürün ve hizmetlerini arayan insanların karşısına direkt olarak çıkarabilirsiniz. Örneğin ayakkabı satın almak isteyen müşterilerin karşısına ayakkabı reklamları çıkarabilirseniz, satın almayı tetikleyebilirsiniz. 
 • Facebook Reklamlarıyla ise hem ayakkabıyla ilgilen insanlara hem de ilgilenebilecek insanlara bu reklamları gösterebilirsiniz. Facebook ve İnstagram reklamları aynı platform üzerinden yönlendirilir.

Bizim yeni başlayanlara tavsiyemiz ürün aranıyorsa google reklamları ilk etapta para kazandıracaktır. Şayet ürün ve hizmetleriniz fazla popüler değilse sosyal medya reklamları vermek daha mantıklı bir hamle olabilir. Beğenmesi düşünülen hedef kitleye reklamlar gösterilir ve dönüşüm olması beklenebilir.

 

İdeal olarak, web sitenizde tanıtmak istediğiniz ürünlerin veya hizmetlerin bir listesi olmalıdır. Bölümler, web sitesi ziyaretçilerinin rahatlığı için interaktif ve kullanıcı dostu olmalıdır. İşletmeyle ilgili tüm temel ve faydalı ayrıntılar, çevrim içi portalınızda yeterince belirtilmelidir. Temiz ve anlaşılır bir ödeme bölümüne sahip olmalısınız ki, böylece insanlar son anda ayrılmasın!

E-Ticareti yasal olarak yapabilmeniz, kargolarla, ödeme yöntemleriyle anlaşabilmeniz için evet şirket kurmak gereklidir. Ama sakın bu gözünüzü korkutmasın çünkü bu düşündüğünüz kadar zor bir iş değil. 200-400 lira gibi fiyatlara şahıs şirketi kurmanız ve e-ticarete atılmanız mümkündür. Ürün ve hizmetlerinizi satıp pazarlayabilmeniz için sosyal medyayı, sanal pazarları tercih etmeyecek veya kapı kapı dolaşıp tanıtım yapmayacaksanız evet illa ki bir siteye ihtiyaç duyacaksınız. Bizim tavsiyemiz hem kendi e-ticaret sitenizin olması hem de sanal pazarlarda aktif olmak!  Eğer sağlam bir e-ticaret dönüşümüne sahip olmak istiyorsanız yapmanız gereken temel şeylerden biri bir site oluşturmaktır. Ürün ve hizmetlerinizi tanıtmak ve hedef kitle arasında popüler hale getirmek için mükemmel bir platform olabilir. Arama motorları (Google, Yandex, Yahoo gibi) aracılığıyla müşterileri ve alıcıları çekmek için web sitenizin olabildiğince SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) optimize edilmiş olması gerekir.

Fiziksel Ürünler E-Ticaret Web Sitesi: Fiziki olarak mağazalara sahip perakendeciler, daha geniş bir kitleye satış yapmak için mağazalarını çevrimiçi olarak barındırabilir. Bu seçenek, satışları artırmak isteyen perakendeciler için mükemmel bir seçenektir.

Hizmet Tabanlı E-Ticaret Web Sitesi: Hizmtlerini geniş kitlelere duyurmak isteyen hizmet sağlayıcıları, bir serbest çalışan ile potansiyel müşterileri arasında bağlantı oluşturulan web siteleri ile son zamanlarda büyük bir trend haline geldi. 

Dijital Ürünler E-Ticaret Web Sitesi: Yazılım veya video oyunları gibi dijital ürünler satan şirketler, yalnızca müşterinin ürünü indirmesini içerdiği için ürünlerini satmak için fiziksel mağazalara ihtiyaç duymazlar. Bu tür bir e-ticaret işi, yalnızca çevrimiçi kalarak maliyetleri düşürecek dolayısıyla karlı olmayı kolaylaştırdığından büyür.

Dropshipping E-ticaret Web Sitesi: Fiziksel ürün mağazalarından biraz farklı olan stoksuz satış, tüccarların çevrimiçi mağazalarında müşterilere mal sattıkları ancak herhangi bir envanter tutmadıkları yerdir. Bunun yerine, mal satacakları bir tedarikçi bulurlar, müşterilerin bu ürünleri satın almasını beklerler ve tedarikçi onlar için siparişi yerine getirirler. Bir nevi aracı olan dropshipping günümüzde oldukça revaçta!

Bir e-ticaret mağazası işletmek kolay değildir. Sadece bir mağazaya ve satmak için biraz stok ürüne sahip olmak, insanların akın edeceği ve ürünlerinizi satın alacağı anlamına gelmez. Mağazanızın başarılı olmasını sağlamak için yapabileceğiniz şeyler var.

 1. Kullanıcıya Odaklılık: E-ticaret ile herkese her şeyi satabilirsiniz, ancak web sitesi ziyaretçilerinin sizden bir ürün satın alacak kadar size güvenmesini sağlamak için ne yapmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Sizler için doğru web sitesi temasını seçiyoruz. Ürünleriniz için doğru markayı ve hedef kitleyi seçinp ve sadece satın alma eğilimi gösteren hedef kitleye odaklanıyoruz, böylece sizler için en doğru ve hızlı şekilde sanal ticareti gerçekleştirmiş oluyoruz.
 2. Test Edilme: Her birimiz birer e-ticaret müşterisiyiz. Sizler için en iyi e-ticaret stratejisi geliştirmek için bizler de deniyoruz, test ediyoruz. Satın alma adımları anlaşılır ve kolay mı, can sıkıcı, yorucu noktalar var mı? Gibi soruların üzerinde titizlikle durduktan sonra tüm kontrol işlemlerini tamamlıyoruz. Kimsenin sepetten dönmesini, sipariş verme adımlarının zorluğu sebebiyle alışverişi yarıda kesmemelerini istemeyiz. Bu konuda kendimizi sürekli geliştirmekteyiz.
 3. Mobil Cihazlar İçin Optimize Edilmesi: Çoğu dönüşümlerin mobilden elde edildiğini görebiliyor, inceleyebiliyoruz. Bu sebeple kullanıcıların rahatça mobil ve masaüstü cihazlarda alışveriş yapabilmesini sağlamaya çalışıyoruz. E-Ticarette başarılı olmak isteyen müşterilerimiz için mobil cihazlarda kusursuzca çalışabilecek tasarımlar gerçekleştiriyoruz.
 4. SEO’ya yatırım yapmak: SEO yani arama motoru optimizasyonu için yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda, trafiği mağazanıza yönlendirir ve 7/24 kaçırmayacağınız siparişlerin gerçekleşmesine yardımcı oluruz. A2A Dijital’in sunmuş olduğu SEO hizmetini de ayrıca satın alarak ürünlerinizin yok satmasını sağlayabilirsiniz!
 5. Araştırma ve Geliştirme: Yaptığınız işte sürekli kendimizi yenilemeyi ve geliştirmeyi ilke edindik. Ürün ve hizmetleri pazarlamanın ve satmanın daha pratik yollarını araştırıp deneyimlemeye çalışıyoruz. Mağazanızı daha fazla büyütmek için yenilikçi yollarla dikkat çekmeye çalışarak firmamızın güvenilirliğini artırmaya kendimizi daha yetenekli hale getirmeye özen gösteriyoruz.

Artık çoğu kişinin internetten alışveriş yaptığı gün geçtikçe daha fazla dijitalleşen çağımızda siz de büyük pastadan bir dilim alma niyetinde olup e-ticaret işletmesi kurmak istiyorsanız çevrim içi olarak neyi ve nasıl satacağınız ilk aşamada kritik öneme sahip e-ticaret iş temelleri üzerinde durmanız gerekmektedir. Güçlü bir iş ve satış stratejisi belirleyip gerekli araç ve entegrasyonlarla kaliteli bir şekilde markanızı oluşturabilir, e- ticaret işletmenizi aktif hale getirebilirsiniz. Tabii ki e-ticaretin başlı başına zorlukları mevcuttur. Ancak güçlü bir çalışma disipliniyle üstesinden gelebilirsiniz. 

Başarılı bir e-ticaret işletmesi kurmak için öncelikli olarak hangi pazarlanabilir bilgi ve beceriye sahip olduğunuzu gözden geçirmelisiniz. Ne tür, hangi kategoride iş yapacağınıza karar verip sektör ve piyasa analizi yapılmalıdır. Piyasadaki fırsat ve tehditler titizlikle araştırılıp size en uygun nişi belirlemeniz gerekmektedir.

İnanılmaz bir rekabet ortamı içerisine girdiğinizin farkında olun, sürekli olarak değişim ve gelişim fırsatları takip edilmeli dolayısıyla yenilikçi bir yapı amaçlanmalıdır. E-Ticarete sıfırdan başlamak için markanızı diğerlerinden ayıran özellikleri hassasiyetle belirleyip bu sınırları mutlaka korumalısınız.

Konunun detaylarını açıklayan yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. 

 

 

 • Elektronik ticaretin büyük bir kısmının döndüğü halihazırda satış yapılan online platform sanal pazarlarda oldukça fazla müşteri segmenti zaten mevcuttur. Müşteriler daha önce siteden alışveriş yapmış ve tekrar yapmaya yatkınlardır. Sanal pazarlarda güven kazanmak daha kolaydır. Çünkü birçok müşteri satıcı firma olarak değil sanal pazar olarak algılıyor, yeni açılmış bir mağaza olaması müşteri algısını ciddi oranda etkilemiyor. 
 • Bir diğer avantajı kargo fiyatlarıdır. Pazar halihazırda milyonlarca sipariş gönderdiği için kargolarla oldukça avantajlı anlaşmaları vardır. Sen de satıcı olarak pazara giriş yaptığında bu anlaşmalar ışığında uygun fiyatlı kargo gönderimi sağlayabilirsin. 
 • Sanal pazarlarda satış yaptığın takdirde ödeme yaparsın. Sipariş aldıktan sonra sipariş üzerinden komisyon kesilir. 

Komisyon oranlarının oldukça yüksek olması dikkat çeken ilk dezavantajdır. Ürünün satışı üzerinden sürekli olarak kesilen komisyonlar kategorilere göre farklılık arz etmektedir. 

❌ Mağaza olduğun algısını malesef oluşturamayabilirsiniz. Örnek veriyorum; bir ürün satın aldığında ben bunu Trendyol A2A Mağazasından aldım denmiyor da Trendyol’dan aldım deniliyor. Yani müşteri hangi mağazadan alışveriş yaptığının farkına bile varmayabiliyor. 

❌ Sanal pazarlar, çok katmanlı geniş elektronik platformlar olduğu için burada fark edilebilmek biraz güç oluyor. Bu pazarlarda öne çıkabilmek için biraz daha fala çaba göstermen gerekiyor. 

 • Burada en popüler olanı kartlı ödeme alma seçeneğidir. Kredi kartıyla veya normal banka kartıyla yapılan ödemeler Türkiye’deki e-ticaretin yaklaşık %65’ini oluşturur.
 • Kalan %35’lik kesitini de havaleyle yapılan demeler oluşturur. Sipariş alındıktan sonra müşteri kartınıza ücreti havale eder ve sonrasında teslimat işlemleri başlar.
 •  Bir diğer yöntem de kapıda ödemedir. Kapıda ödemeyle müşteri ürüne sahip olduğu anda ödemeyi gerçekleştirir. Bu işlem için de ekstra ücrete tabi tutulur.  
 • Yeni başlayan girişimlerde İpara, İyzico, PayTR  gibi hazır sanal posları kullanabilirsiniz. Bunların en güzel avantajı birçok karta çoklu taksit yapma imkanı sağlamasıdır. Dolayısıyla gelişmiş bir ödeme altyapısına sahip olur ödemeler güvenle gerçekleştirilebilir. 
 • Satışlar hız kazandığında ya da daha fazla kar elde etmek istediğinizde bankaların daha makul poslarını kullanmak isteyebilirsiniz. Bunun için de sağlam ve popüler bir altyapı, iyi destek ve en önemlisi iyi bir komisyon oranı tercih etmeniz gerekir. Sonrasında ihtiyacınıza en uygun sanal posu seçip e-ticarete başlayabilirsiniz.

Aradığınızı bulamadınız mı?

Sorularınıza yanıt bulamadıysanız iletişim sayfamızdan bize ulaşabilir ve merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Size en kısa sürede yanıt vereceğiz.

İletişim

E-Ticaret Hakkında Güncel Gelişmeler

Ekibimiz e-ticaret dünyasını yakından takip ederek güncel gelişmeleri sizlerle paylaşıyor. En son yazılarımızı keyifle okuyabilirsiniz!

E-Ticarete Yeni Başlayanlar İçin E-ticaret Rehberi

E-ticarete Yeni Başlayanlar İçin E-ticaret Rehberi E-ticaret, günümüzde işletmelerin büyümesi ve müşteri tabanını genişletmesi içinOkumaya Devam Edin

Okumaya Devam Edin!
Sıfırdan E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?

Dijitalleşen dünyada sizler de artık kendi markanızın sahibi olup sanal dünyaya iz bırakmak istiyorsunuz değilOkumaya Devam Edin

Okumaya Devam Edin!
Tıklama Başı Maliyet (CPC) Nedir?

Tıklama Başına Maliyet (CPC), reklam alanı satışı için bir fiyatlandırma modelidir. Dolayısıyla dijital pazarlama içinOkumaya Devam Edin

Okumaya Devam Edin!
Pazaryeri Entegrasyonu Nasıl Yapılır – WooCommerce Entegrasyonu

Woocommerce tabanlı e-ticaret sitelerinde sanal pazar yerlerine entegre edebilmek için ihtiyaç duyulan aracı yazılımlar hakkındaOkumaya Devam Edin

Okumaya Devam Edin!
E-Ticaret Ürün Fotoğrafları Nasıl Olmalı?

E-ticaret girişimcisi veya e-ticarete adım atmayı planlayanlardansanız üzerinde titizlikle durmanız gereken bir konuyla karşınızdayız. DilersenizOkumaya Devam Edin

Okumaya Devam Edin!
E-Ticaret Sitesi Kurmak İçin Gerekenler

Günümüz gereği iyileşen teknolojik alt yapı, dijital pazarlama avantajları, kullanıcıların alışveriş alışkanlıklarının büyük çoğunluğunun internetOkumaya Devam Edin

Okumaya Devam Edin!

Ücretsiz Teklif Alın

Şimdi formu doldurun, uzmanlarımız sizinle hemen iletişime geçsin.