2021 Web Tasarım Fiyatları

Siz de sürekli kendi profesyonel sitenizi kurmak istiyorsunuz ama fiyat konusunda çekimser mi kalıyorsunuz? Web sitesi açmak ne kadara mal olur? Web tasarım ücretleri ne kadar? Bunlar ve bunlar gibi birçok soruyu merak ediyorsanız doğru adrestesiniz. Gelin birlikte web tasarım fiyat değişkenlerini inceleyelim.

Web Sitesi Açmak Ne Kadara Mal Olur?

Dijitalleşen dünyada rekabet edebilmenin tek koşulu artık işleri internete taşımaktan geçiyor. Güçlü rakipler artık tüm sektörlerde mevcut. Birçoğu da zirvede olmasını profesyonel bir web sitesine sahip olmaya borçludur. Peki internet sitesi açmak ne kadardır?

A2A Dijital olarak öncelikli gayemiz sizleri mutlu edecek, dönüşüm getirecek siteler tasarlamak! Sunduğumuz web tasarım hizmeti fiyatlarımız 1000 ₺ ile 20.000 ₺ arasında değişmektedir. İnternet sitesinin mükemmel olması için gerekli tüm ücretsiz eklentileri kullanıp, gerekli iletişim eklentilerini titizlikle ekliyoruz. İstediğiniz ekstra özellikler, entegreler olduğu takdirde uyum ve entegrasyon işlemleri yapılmakta fiyat değişkenini belirlemektedir. Döviz kuruyla birikte güncellenen fiyatlarımız hakkında en doğru bilgiyi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir web sitesi açmak istiyorsanız fiyatı belirleyen birçok faktör olduğunu mutlaka tahmin edebilirsiniz. Bu faktörleri birlikte inceleyecek olursak;

 • Web Sitesinin Türü
 • Verilen Hizmetlerin Sayısı
 • Farklı Dillere Sahip Olması
 • WooCommerce Uyumlu Olması
 • SEO Uyumlu Olması
 • E-posta Hesaplarının Sayısı ve Kotası
 • Proje Türüne Göre Kullanılan Hosting Hizmeti
 • Mobil Uyumlu Tasarım / Responsive Tasarım
 • Logo Tasarımı

Web yazılımına ihtiyaç duymadan tasarladığımız sıradışı web siteleri ile bugüne kadar yüzlerce müşterimizi memnun edip, dönüşüm almalarında rol oynadık. Bu aşamada web tasarım hizmetinin fiyatı da istenilen sektör ve niteliklere göre de değişim gösteriyor. Gelin bu faktörleri açıklayalım:

Web Sitesinin Türü

 • Kurumsal tanıtım amacı güden web siteleri
 • Ticari ürün satış ve tanıtımı yapan web siteleri
 • Bireysel makaleler içeren blog siteleri
 • Haber bültenleri içeren web siteleri
 • Sosyal medya web siteleri
 • Online satış veya E-ticaret web siteleri
 • Farklı sektördeki işletme, ürün ve hizmetleri bir araya getiren dizin, liste siteleri

gibi farklı web sitesi türleri mevcuttur. Bu farklı sektör ve alanlardaki web sitesi tasarımları da niteliğine göre farklı fiyatlar belirlenmektedir.

Verilen Hizmetlerin Sayısı

Sahip olduğunuz farklı segmentlerdeki hizmeterinizn sayısı web sitesi tasarımının fiyatın etkilemektedir. Hizmet detay sayfalarında özgün içerik olmadığında uzman ekibimizle birlikte titizlikle çalışıp en etkili hizmeti sunmayı hedefleriz.

Farklı Dillere Sahip Olması

Ürün ve hizmetlerinizin global anlamda iş yapması durumunda farklı dil seçeneklerine ihtiyaç duyarsanız. Farklı dil seçeneğinin olması internet sitenizin fiyatını etkilemektedir. Çeviri konusunda titizlikle çaba sarf eden ekibimiz kontrolleri sıklıkla gerçekleştirilmektedir. Ürün ve hizmetlerinizin dış piyasada da kullanıcıları, müşterileri varsa hiç düşünmeden dil seçenekleri eklemelisiniz.

Aktif İletişim Kanallarının Bulunması

Eğer ürün ve hizmetlerinizin satışını değil yalnızca tanıtımını gerçekleştirmek istiyorsanız tercih edebileceğiniz yöntemle birlikte fiyat belirtmeden kullanıcıların sizinle iletişime geçebilecekleri; teklif formu, iletişim formu, Whatsapp, Telegram, Canlı Destek gibi araçlar kullanarak ürün ve hizmetlerinizin tanıtımını sağlayabilirsiniz. Bu durumda da ürün sayınız web sitesi tasarımınının fiyatını belirleyen faktörlerden olacaktır.

SEO Uyumlu Olması

Search Engine Optimization’ın kısaltması olan SEO arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. SEO çalışmalarıyla birlikte arama motorlarında organik olarak trafik akışı sağayabilirsiniz. A2A Dijital olarak tasarladığmız tüm web siteleri SEO uyumludur ve anlaşılan fiyata dahildir. Ancak SEO uzun süreli bir çalışma gerektirir. Ek olarak SEO hizmeti istediğiniz takdirde ek ücret belirlenmektedir.

E-posta Hesaplarının Sayısı ve Kotası

Web sitesini aktif olarak yönetecek e-postaların sayısı ve kotası web tasarım ücretlerini belirlemektedir.

Proje Türüne Göre Kullanılan Hosting Hizmeti

A2A Dijital olarak tasarladığımız web sitelerinin bir yıl boyunca hosting (barınma) hizmetini ve alan adını bir yıl için ücret talep etmeden alıyoruz. Bir yılın ardından hosting ve domain (alan adı)’in yenilenmesi ücreti size ait olmaktadır. Alan adı yenileme fiyatlarını domain rehberi blogumuzda bulabilirsiniz.

Mobil Uyumlu Tasarım

Dünya internet trafinin %50 ‘si mobil cihazlardan geldiğinden dolayı, web sitenizin mobil dostu veya duyarlı tasarıma sahip duyması çok önemlidir. Aksi halde şirketiniz değerli müşterilerinizi ve güvenilirliğinizi kaybetme riskini alır. Mobil dostu responsive tasarım bir site, kullanıcıların yüzde 60’ından fazlasının görüşünü geliştirir. Ayrıca, kullanıcıların neredeyse yüzde 70’inin müşteriniz olma olasılığı daha yükseltir. Hassasiyetle planladığımız bu aşama da fiyat değişkenleri içerisinde yer almaktadır.

Logo Tasarımı

İşletmenin çarpıcı bir logoya sahip olması son derece önemlidir. Eğer dikkat çekici bir logonuz yok ise logo tasarımı da web sitesinin fiyat değişkenleri arasında yer alır.

Daha önce de paylaştığımız gibi etkili bir web tasarım gerçekleştirmenin birçok adımı ve bu adımlarda titizlikle uygulanması gereken ince ayrıntılar vardır. Biz A2A Dijital olarak gönül verdiğimiz bu işte sizlere en başarılı web tasarım hizmeti sunmaya çalışıyoruz. En güncel fiyatlarımızla ilgili bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin…