Profesyonel SEO Ajansı

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

Web siteniz için en karlı yatırım yolu mu arıyorsunuz? Her sektörden yüzlerce müşterisine SEO danışmanlığı sunan A2A Dijital arama motoru optimizasyonu konusunda parmakla gösteriliyor. SEO uzmanı ekibimizle zirveye yükselmeye var mısınız?

Şimdi Keşfet İletişim

Web Sitenizi Arama Motorları İçin Optimize Ediyoruz!

Hemen Teklif Alın

Her büyüklükte muhteşem şirketlerle çalışıyoruz

Hemen Teklif Alın
Sektörünüzün En İyisi Olmak İster Misiniz?

 

SEO Nedir?

Arama motoru optimizasyonu olan SEO Google, Yandex, Yahoo gibi popüler arama motorlarına odaklanarak, bir web sitesini organik olarak arama sonuçlarında daha yüksek sıralama alması için sürekli olarak yapılan iyileştirmelerdir. İyileştirmeler; sayfa içi optimizasyon, kaliteli içerik ve yetkili bağlantı oluşturmaya kadar detaylı çalışmaları kapsar. 

SEO Açılımı Nedir?

Search Engine Optimization’nun ilk harflerinden oluşan SEO, “Arama Motoru Optimizasyonu” anlamına gelir. Belirli kelimeler etrafında, kulanıcıların neye nasıl ulaştığı düşünülerek arama için seçilen anahtar kelimelerin optimize edilmesiyle, arama motoru botlarının web sitelerini daha iyi tanımlayabilmesi, ne ile ilişkili olduğunu kavrayabilmesi için yapılan türlü iyileştirmeler olarak özetlenebilir.

Hemen Teklif Alın!

SEO’ya Neden İhtiyaç Duyulur?

Günümüzde herkes ürün ve hizmet ihtiyaçlarını karşılamadan önce arama, araştırma yapar. Kısıtlı imkanlar dahilinde ihtiyacına en uygun ve kaliteli ürünü, hizmeti keşfetmeye çalışır. Tüm bu işlemleri yaparken arama motorları kullanılır. Eğer ilk sayfada isminiz görünmezse müşteri sizin varlığınızdan bile haberdar olmayacaktır. SEO çalışmalarıyla web sitelerinin bulunduğu konum iyileştirilmeye, üst sıralar taşınmaya çalışılır. Dolayısıyla dönüşümlerinizin olabilmesi için ilk sıralarda yer edinebilmek, web sitelerinin kalitesini artırabilmek için birtakım arama optimizasyonları gerçekleştirmek zorunludur.

· Sitenin Organik Trafiğinin Artırılmasını Sağlamak

Organik trafik, reklam harcamaları haricinde web sitesinin trafik almasını ifade eder. Organik anlamda trafiğin olması web sitesinin aranılan kavramlara yanıt verebildiğini, içeriklerinin kaliteli ve güçlü olduğunu ifade eder. Yapılan SEO çalışmalarıyla internet sitelerinin arama motorlarında indekslenmesi, kullanıcıların kolaylıkla aranılan kavramlara ulaşabilmesi sonucu web sitesinin ziyaret sıklığının artırılır. 

Sitenin Güzel Sıralamalara Erişmesini Sağlamak

Web sitesinin ait olduğu sektörde aramalarda lider konuma gelmesi adına yapılan SEO hizmeti işletmenin zaman içerisinde yükselişi hedeflenerek sektörünün ileri geleni olması hedeflenir. İstikrarlı çalışmalarla işletmenin arama motorlarındaki sıralaması yükselir ve kullanıcı güven duygusuyla ürün ya da hizmet satın alabilir.

Web Sayfasının Performansını Artırılması

İşletmenin web sitesinde yapılan iyileştirmeler alınan SEO hizmeti sonucunda kullanıcılar tarafından sevilerek ve sıklıkla ziyaret edileceği için web sayfasının performansının artması kaçınılmaz bir beklentimizdir. 

Reklam Yapmadan Kar Elde Etmek

Kayseri SEO Ajansı A2A Dijital’den alacağınız SEO hizmetiyle artık üst sıralarda yalnızca reklam vererek değil organik şekilde de bulunabileceksiniz. Kullanıcılar çoğu zaman ilk SERP’lere tıkladığından reklamınıza değil doğrudan kendi sitenize tıklayarak temas gerçekleştirecekleri için organik tarfiğnizle de kar elde etmeye başlayabileceksiniz. 

Daimi Geliştirmelerle Zirveye Ulaşmak ve Orada Kalmak

Kayseri SEO Ajansı A2A Dijital yalnızca sizin arama motorlarında iyi sıralama almanızı hedeflemez bu sıralamanızı korumanız için gerekli tüm iyileştirmeleri yapmayı amaçlar. Bu sebeple elde edilen başarının kalıcılığı sağlanmaya gayret gösterilir. Zirve tek kişilik olacağı için daimi geliştirmelerle web sitesi beslenerek liderlik durumu pekiştirilmiş olur. 

Hemen Teklif Alın
En İyi SEO Ajansı

SEO Analizi Nasıl Yapılır?

SEO uzmanı ekibimiz öncelikli olarak web siteniz için gerekli araştırma ve analizleri yapmakla başlar. Arama motorlarının web sayfasınızI daha anlamlı bulabilmesi için yapılan çalışmalar; site içi SEO (on page SEO) ve site dışı SEO (off page SEO) olarak ikiye ayrılır. Yapılan SEO çalışmalarında; piyasa ve rakip analizi, anahtar kelime araştırması, hedef kitlenin belirlenmesi, içerik optimizasyonu, teknik SEO, mobil optimizasyon, kullanıcı deneyimi tasarımı ve veri analizi gelmektedir.

Piyasa ve Rakip Analizi

Kayseri SEO Ajansı olarak çalışmalarımızda piyasa ve rakipler analiz edilerek başlanır. Web sitesinin ait olduğu sektördeki ivmesi ne denli kuvvetli, güçlü rakipler kimler,piyasada bulanıklık mevcut mu, işletmenin güçlü ve zayıf yönleri neler gibi türlü istatistiki analizler gerçekleştiririz. Doğru ve anlamlı çıkarımlar elde edildikten sonra uygulayacağımız SEO stratejisini belirleriz.

Anahtar Kelime Araştırması

SEO çalışmalarının şüphesiz bel kemiği anahtar kelime araştırmasıdır. Anahtar kelimeler sektöre göre arama hacimlerine ve rekabet durumlarına göre incelikle taranır. Kullanıcıların yapmış oldukları aramalara göre ve kullandığımız birçok anahtar kelime aracı ile belirlediğimiz anahtar kelimeleri kullanarak web sitesinde gerekli iyileştirmeleri yaparız. URL ve metin içerikleri, başlıkları optimize ederiz. 

Hedef Kitlenin Belirlenmesi

Ürün ve hizmetlerinizle ilgilenebilecek hedef kitlenin belirlenmesi, müşteri beklentisini, ihtiyaçlarını karşılayabilecek ve bunlara çözüm sunabilecek en uygun iletişim şekli belirleriz. Müşteri alışkanlıklarını, teknolojinin getirdiği yenilikleri sektere uyarlayarak, potansiyel müşteri portföyünüzü optimize ederiz. 

İçerik Optimizasyonu

Belirlediğimiz hedef kitleye göre optimize ettiğimiz anahtar kelimelerin CTR oranı en yüksek olacak şekilde içerikler oluştururuz. Var olan içerikleri geliştirirken kullanıcının ilgisini çekebilecek, özgün ve kaliteli içerikleri büyük bir titizlikle inşa ederiz. SEO için olmazsa olmazların başında boy gösteren içerik optimizasyonu için Kayseri SEO Ajansı doğru tercihiniz olacaktır.

Teknik SEO

Google, Yandex, Yahoo gibi arama motorlarının daha kolay ve hızlı bir şekilde tarama yapabilmesi için gerekli olan tüm teknik metrikler üzerinde özenle çalışmalar yaparız. İşin teknik boyutunda arama motoru botlarının daha rahat indeks alabilmesi için gerekli tüm çalışmaları sevgiyle yaparız.

Mobil Optimizasyon

Kullanıcıların %85 gibi büyük bir çoğunluğunun mobil cihazlar üzerinden arama, araştırma, alışveriş yaptığı düşünürse hayatımızın merkezine giren bu aletler için özel çalışmalar ve optimizasyonların mutlaka olması gerektiği sonucunu çıkarabiliriz. Bizler de mobil kullanıcılar için web sitesinde elde edilen deneyimi iyileştirmek adına gerekli optimizasyonları yaparak responsive tasarımı SEO ile destekleriz.

Kullanıcı Deneyimi

SEO’da başlı başına kullanıcı deneyimini iyileştirmek, kullanıcı istek ve ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına yapılan çalışmaları baz aldığı için attığımız her adımda kullanıcıyı düşünürüz. Kullanıcı deneyimi için geliştirilen metrikleri iyileştirerek mutlu satıcılar, memnun müşteriler oluştururuz.

Veri Analizi

Yapmış olduğumuz SEO çalışmaları sırasında dönüşüm getirmekte olan metrikleri düzenli olarak kullandığımız ölçüm araçlarıyla analiz eder, iyileştirmeleri sağlamaya devam ederiz. Web sitesinin istatistiklerini düzenli olarak gözlemleyerek stratejilerimizin doğruluğunu ölçümleriz. 

Hemen Teklif Alın

Hangi SEO Analiz Araçlarını Kullanıyoruz?

Uzun yıllardır birlikte çalışmaktayız. Çok profesyonel ve tecrübeli bir ekip ile hizmet vermekteler. E-ticaret sitemizin altyapı sağlayıcısi olarak A2A dijitali kullanıyoruz. Müşterilerimizin geri dönüşlerinden ne kadar doğru bir tercih yaptığımızı görüyoruz. Facebook ve instagram reklamlarımızı da kendileri yönetiyor, çalışmaktan memnunuz insallah uzun yıllar birlikte büyümeye devam ederiz:)

Takılingo

Google

İhtiyaçlarıma göre en iyi site ve uzantılarını oluşturup daha sonraki süreçte her türlü ve güncelleme ve düzenlemede yardımcı oldular. Bu sayede tanınırlığım arttı. Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Hizmetlerinde başarılar…
 

Akif Emre Sever

Google

İsteklerimizim tamamını hiç bıkmadan sıkılmadan karşıladılar. Şirketimize kurumsal kimlik kazandırmada yardımcı oldular. İnanılmaz samimi ve sıcak kanlı insanlar kesinlikle tavsiye ediyorum. Emekleri için çok çok teşekkür ediyorum.
Güzel iş için A2a Dijital

Selman Demirci

Google

Fiyat Teklifi Alın!

Projeleriniz hakkında özet bir bilgi vermenizi ve fikrinizi bize basitçe anlatmanızı rica ediyoruz. A2A Dijital olabilecek en kısa sürede tarafınıza dönüş sağlayacaktır.

  SEO Çalışmasının Karşılığını Ne zaman Alınır?

  SEO uzun vadeli bir stratejidir. Dönüşümlerin hemen olmasını ya da hemen ilk sıralara yükselmenizi beklememelisiniz. Deneyimlerimize göre, müşteriler genellikle ilk 90 günde uzun kuyruk anahtar kelimelerinde ve 180 gün civarında daha rekabetçi arama terimlerinde önemli bir iyileşme görmektedir.

  SEO Çalışmasıyla İlk Sırada Olmanın Garantisi Var Mıdır?

  Arama motorları, sürekli olarak gelişmekte, değişmekte, güncellenmektedir. Algoritmaların daimi olarak güncelleneceği düşünülürse birinci sırayı vadetmek aldatıcı olacaktır. Biz alanında kendini ispatlamış A2A Dijital Pazarlama Ajansı olarak sürekli araştırıp öğrenip uygulamayı ve en iyi hizmeti sunmayı amaçlıyoruz.

  Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır?

  Tüm sektör türlerinde anahtar kelimeleri analiz etmek için çeşitli araçlar kullanıyoruz. Her bir arama ifadesi için, arama hacmini, müşterinin işletmesiyle alaka düzeyini, satışla sonuçlanma olasılığını ve anahtar kelimenin rekabet gücünü belirlemeye çalışırız. Ekibimiz, başarılı bir kampanyaya katkıda bulunacağına olan inancımıza göre her bir anahtar kelimeyi seçer.

  Site İçi SEO Nedir? & On-Page SEO Nedir?

  Site içi SEO çalışmaları, web tasarımı üzerindeki iyileştirmeleri kapsar. Google botlarının web sitesini doğru şekilde indekleyebilmesi için gerekli olan teknik kısımların organize bir şekilde düzenlenmesi gerekir. Google’ın web sayfalarınızı nasıl gördüğünü, ne tarz hatalar olduğunu tespit ederek bu hataların giderilmesi amaçlanır. Yaptığımız çalışmalarla Google tarafından daha anlamlı bulunan bir web sayfasına sahip olacağınız için daha çok kullanıcıya ulaşır, daha ilgili sonuçlar arasında performans gösterirsiniz.

  Site Dışı SEO Nedir? Off Page SEO Nedir?

  Site içi SEO’nun harfiyen gerçekleşmesini site dışı SEO İle beslemek gereklidir. Örneğin sosyal medyanın düzenli içerik üretmesi, reklamlarla sitenizin beslenmesi gibi dış kaynaklar aracılığıyla benzersiz bir konuma sahip olabilirsiniz. Sosyal Medya Yönetimi, Sosyal Medya Reklamları, Google Ads Reklamları, Video Reklamları, E-posta ve SMS Pazarlama, Yeniden Pazarlama (Remarketing) ve referanslar site dışı SEO’nun ana yapıtaşları arasındadır.

  Beyaz Şapka Stratejisi Nedir? White Hat SEO Nedir?

  Beyaz Şapka SEO Ajansı olan firmamız, beyaz şapka seo taktikleri uygular. Bu beyaz şapka stratejisi ile web sitesine doğal bağlantılar oluştururken kaliteli içerikle olumlu deneyimler oluşturmaya odaklanmıştır. Bu taktikler zaman testine dayanır ve bir Google Algoritma değişikliği meydana geldiğinde genellikle negatiften daha fazla olumlu kazanç elde eder. Bu taktikler, organik trafikte sürdürülebilir büyüme için sağlam bir temel oluşturur.

  Siyah Şapka Stratejisi Nedir? Black Hat SEO Nedir?

  Siyah Şapkalı SEO’lar Google’ın kurallarını ihlal eder. Genellikle, devam ederken organik trafik artışından yararlanmak için arama sıralamalarını hızla iyileştirmeye odaklanırlar. Bağlantı satın alma, giriş sayfaları oluşturma, gizleme ve döndürülmüş içeriği kullanma gibi taktikler kullanacaklar. Google botları bu taktikleri tespit eder ve bu web sitelerini buna göre cezalandırır ve bunu yaptıklarında, Black Hat SEO’lar genellikle bir sonraki kısa vadeli başka arayışlara geçer. Çevrimiçi varlığınızın ve itibarınızın geleceği için çok zararlı olabileceğinden, bu gerçek işletmelerin kullanmak isteyeceği bir taktik değildir.

  Hangi SEO Araçlarını Kullanıyoruz?

  A2A Dijital Pazarlama Hizmetleri olarak her sektörden müşterimize en fazla fayday sağlayabilmek için çeşitli SEO araçlarını kullanmaktayız. Google Analytics, Search Console, Semrush, Ahrefs, Hotjar, Screaming Frog, Deep Crawl gibi araçları kullanıyoruz.

  SEO ve PPC Farkı Nedir?

  SEO, organik arama trafiği sağlamak için arama pozisyonlarını artırmak için bir pazarlama stratejisidir. Bu strateji geleneksel olarak, Ücretli Aramaya kıyasla zaman içinde önemli ölçüde daha iyi bir yatırım getirisine sahiptir. PPC’nin faydası, trafiği ve satışları çok daha erken gerçekleştirmeye başlayabilmenizdir. SEO ve PPC, hemen hemen her işletme için temel internet pazarlama stratejileridir.

  Meta Etiketi Nedir?

  Meta etiketi, arama motorlarının web sitenizi kategorilere ayırmasına yardımcı olan bilgi açıklamalarıdır. Aynı zamanda bir arama motoru sonuç sayfasında (SERP) gördüğünüz bilgilerdir. Dolayısıyla kullanıcıyı web sitenize çekebilmek içim olağanüstü bir meta açıklamasına ihtiyacınız vardır. Etkili bir meta etiket, sitenizin içeriğini kısa ve öz bir şekilde açıklar ve en fazla trafiği toplayacak bir konuma getirmek için doğru şekilde sınıflandırır.

  SEO Hizmetiyle Birlikte Reklam Verilmeli Mi?

  Web siteniz henüz çok yeni ise, Google’ın onu bulması ve ardından iyi sıralaması biraz zaman alacaktır. Bu nedenle bazen PPC (ücretli reklamlar), işletmenizin iyi sıralamaya başlamadan önce fark edilmesine yardımcı olabilir.

  Geri Bağlantı Nedir?

  Geri bağlantılar, bir web sitesine güven oyu gibidir. Web sitelerinize otoriter internet sitelerinden alacağınız geri bağlantı sitenizin kalitesini iyileştirir ve daha güvenilir hale getirir.