Sosyal medya, dijital dünyadaki en güncel kimlik!

Sosyal Medya platformları bireysel ve kurumsal olarak düşünüldüğünde oldukça önemli bir vitrin olma özelliğini koruyor. Sahi gelin beyin fırtınası yapalım; sosyal medyadan veya sanal bir pazardan ürün veya hizmet alacağınız zaman ilk olarak genel bir profil incelemesi yaptıktan sonra ilgili ürün veya hizmetin aldığı yorumlar, puanlamalar ürünü satın alma davranışını etkilemiyor mu? Kimi zaman özensiz profil, kalitesi düşük fotoğraf direkt olarak kaydırmamıza sebep oluyor. Çünkü beynimiz o ürünün zaten kalitesiz olduğuna çoktan karar vermiş durumda! Hatta gelin uzağa gitmeyelim bu gönderinin fotoğrafı ilginizi çekmiş olmasaydı şu anda bunları okumuyor olurdunuz. İlgisini çekmeyenler ise çoktan kaydırmış durumda 😊

Sosyal Medyada Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Eğer kaliteli bir sosyal medyaya erişmek istiyorsanız fotoğraflarınız mutlaka yüksek çözünürlüklü, piksel tabanlı olmalıdır. Bunları fark eden takipçileriniz sizin yeni bir göneri paylaşmanızı zaten heyecanla bekleyecektir. Fotoğrafın kontrast ayarı tam kıvamında her gönderi için ayrı ayrı planlanmalıdır. Karanlık, ruh karartan fotoğraflar yerine daha aydınlık kadrajlar size mutlaka dönüşüm getirecektir.

Bizden size bir tip bilgi daha!

Stok fotoğraflardan kaçının. Kendi özgün, yaratıcı kadrajlarınızı yakalayın. Kurumsal veya bireysel hiç fark etmez hesabınız her nasıl olursa olsun eğer dinamik bir hedef kitle belirlemek istiyorsanız fotoğraflarınız sizin ve ürünlerinizin özgünlüğünü taşımak zorunda.

Sosyal medya hesaplarından satış yapıyorsanız; ürününüzü ön plana çıkaracak şekilde bir arka fon tercih etmelisiniz. Kanaatimzce arka fonun beyaz olması müşteride “daha fazla özenli ürün” algısı yaratıyor! Örneğin aksesuar ticareti yapıyorsanız ürünlerinizi beyaz bir saten kumaş üzerinde sergileyerek müşterilerin göz zevkini artırabilirsiniz. Böylece müşteriler için tatmin edici görsel yüklemiş ve dolayısıyla satın almayı artırmış olursunuz!

Her bir ince ayrıntıyı özenle düşünüp kurguladığımız sosyal medya yönetimini profesyonel şekilde gerçekleştirmek isterseniz bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir