Ücretsiz WooCommerce Kargo Takip Eklentisi

WooCommerce tabanlı e-ticaret siteleriniz için kargo takibini sağlayabileceğiniz oldukça basit ve kullanışlı bir eklenti ile karşınızdayız. WooCommerce için ücretsiz kargo takip etlentisi var mı, kargo takibini müşterilerime nasıl sunabilirim gibi sorulara yanıt vermek için sizlere harika bir kılavuz oluşturduk! Herhangi bir kargo entegrasyon eklentisi satın almadan kolaylıkla müşterilerinizin kargolarını takip edebilecekleri ücretsiz kargo takip eklentisi ile sağlayabilirsiniz. Gelin detaylarına birlikte bakalım;

Konuyu işlediğimiz ve adım adım sizlere gösterdiğimiz videoyu YouTube kanalımızdan izleyebilir, aklınıza takılan soruları ve çözüm bulamadığınız her şeyi bizlere yorum olarak sorabilirsiniz. Bilgimiz yettiğince ve zaman yarattıkça sizlere yardım etmekten büyük keyif duyduğumuzu belirtmek isteriz.

WooCommerce Ücretsiz Kargo Takip Eklentisi Nedir?

WooComerce tabanlı e-ticaret siteleriniz için müşterilerinizin kargolarını takip edebilmesine imkan sağlayan oldukça pratik eklenti tanıtacağız. Sipariş oluşturduktan hemen sonra kargo durumunu kontrol edenler olarak bu eklenti oldukça kullanışlı olacaktır. 😊

 Kargo Takip isimli bu eklenti sayesinde müşterilerinizin kargo takip numaralarınızı siparişler içerisine ekleyebilirsiniz. Sistem otomatik olarak müşterilerinize kargo takip numaralarını mail gönderecek ve müşterilerinizin kargo hareket durumlarını görmesini kolaylıka sağlamış olacaksınız. Kargo Takip eklentisi yerli bir eklenti olup  Unbelievable.Digital tarafından geliştirilmiştir. Bu eklentide paylaşılan kargo şirketleri ile kago takip numaralarını müşterilere gönderebilirsiniz. Öncelikle Kargo Takip eklentisinin hangi kargo firmalarıyla anlaşması olduğunu açıklamamız gerekirseşu şekilde sıralayabiliriz:

Eklentide bulunan kargolar,

 • PTT Kargo
 • Aras Kargo
 • Yurtiçi Kargo
 • MNG Kargo
 • Horoz Lojistik
 • UPS Kargo
 • Sürat Kargo
 • Fedex Kargo
 • DHL Kargo
 • TNT Kargo
 • Filo Kargo

Ücretsiz Takip Eklentisi Nasıl Kurulur?

Öncelikle WooCommerce tabanlı e-ticaret sitenizin yönetim paneline giriş yapmanız gerekmektedir. Admin paneline giriş yapmanızın ardından eklentiler sekmesine tıklayarak yeni ekle butonuna basmanız gerekmektedir. Yükleyeceğiniz eklentinin ismini Kargo Takip olarak arama çubuğuna yazıp aratabilir ve eklentiyi kurabilirsiniz.

Eklentiyi yükleyip etkinleştirdikten hemen sonra yönetim panelinizin WooCommerce sekmesindeki Siparişler kısmına girdiğinizde artık siparişler için kargo takip bilgileri girebileceğiniz alanı görebilisiniz.

Ücretsiz Kargo Takip Ayarları Nasıl Yapılır?

Siparişler sekmesine tıklayarak almış olduğunuz tüm siparişleri görüntüleyebilirsiniz. Bu alandan bir siparişinize tıklayarak kargo takip ayarlarınızı nasıl yapabileceğinizi gösteren ilgili bölüm karşınıza çıkacaktır.

Bu alanda siparişi kargoya verdiğiniz anda durum sekmesine kargoya verildi şeklinde bir bildirim daha eklendiğini görmekteyiz. Kullanmış olduğumuz bu ücretsiz kargo takip eklentisiyle ilgili kargo firmasının seçimini kargo firması alanından seçebilir ve takip numarasını ekleyip güncelledikten sonra sistem tarafından otomatik olarak müşteriye mail olarak ulaştırabilirsiniz. İşte müşterilerinizin kargoları hakkında detaylı bilgi edinebilmelerini sağlamak bu denli kolay!

Sizler de bu muhteşem eklentiyle kolaylıkla müşterilerinizin oluşturmuş oldukları siparişlerin detaylarını, kargolarını izlemesini sağlayabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşünceye dek hoşça kalın!

İncelediğimiz Kargo Takip Eklentisi:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir