WooCommerce Kategori Sayfalarında Ürün Sıralaması Düzenleme

Web mağazanızdaki ürünlerin iyi görünmesi şart ve bu rehberde ürün sırası nasıl düzenlenir, ürün sıralaması nasıl yapılır gelin birlikte bakalım;

Kategori sayfalarında ürünleri dilediğiniz gibi sıralaya bilirsiniz. En iyi ürünlerinizi veya en çok satılan ürünlerinizi üst sırala taşıya bilir ve işinizin kazancını artıra bilirsiniz.

1.) Ürün Kategorisi Düzenleme

Yönetim panelinden ürünler kısmına girin.

Tüm ürünler kısmına girin ve üst sıralara taşımak istediğiniz , ürünün üzerinde bulundan “Düzenle” Butonuna basın. Hangi ürününüzü düzenlemek daha üst veya alt sıralarda göstermek istiyorsanız öncelikle düzenle seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

Ürün sayfası açıldıktan sonra yukarıda gördüğünüz bu kısımda , yandaki Gelişmiş seçeneğine tıklayın.

Göreceğiniz üzere Menü sıralaması isimli bir ayar var. Bu ayar standart olarak 0 şeklinde görülür ve bunu değiştirerek istediğiniz ürünü Üst Sıralara taşıyabilirsiniz.

Menü sıralaması alanında yapacağınız düzenleme ile kolaylıkla ürünlerinizin sıralamasını güncelleyebilirsiniz. Örneğin sayfada daha üst sıralarda göstermek istiyorsanız tüm ürünlerin menü sıralaması ayarı 0 olarak görüldüğü için bu değerden daha küçük bir değer girerek ilgili ürününüzün daha üst sıralarda görülmesini sağlayabilirsiniz. Örneğin en sık sattığınız 5 ürün, sitenizde daha alt sıralarda yer alıyor ve çoğu kişi bu ürünleri fark etmiyorsa bu favori ürünleri mağaza sayfanızda ilk sıralarda gösterim alan ürünler haline getirebilirsiniz. -1, -2, -3 gibi kaç tane ürünün sıralamasını değiştirmek istiyorsanız menü sıralaması alanına negatif değerler girerek en üst sıralamada gösterebilirsiniz.

Unutulmaması gereken bir not bırakakalım sizlere. Unutmayın ki en küçük menü sıralaması değerine sahip olan ürün en üst sırada gösterilir. Bu şekilde tüm ürünlerinizin sıralamasını güncelleyebilirsiniz. Aynı şekilde bazı ürünlerinizi son sıralamada göstermek istiyorsanız da işlem çok kolay. Bu alana 0’dan büyük pozitif değerler girerek sıralamasını güncelleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.