Dijital Pazarlama Uzmanı Maaşları 2021

Dijital pazarlama günümüzün yükselen trendleri arasında lider konumdadır. Reklam yatırımların büyük kısmının dijital ortamlara yönelmesi geleneksel reklam anlayışından oldukça uzaklaşılmaya sebep oldu. Hal böyle olunca bambaşka bir sektör dikeyi gelişmiştir. Pazarlama ve dijital pazarlama stratejilerini bilen, bu konuda kabiliyetli kişilerin oluşturduğu bir çalışan segment ortaya çıkmıştır. Oldukça fazla stratejisi bulunan dijital pazarlamanın en sağlıklı şekilde etkileşim ve dönüşüm getirmesi de ancak alanında yetkin, tecrübe sahibi dijital pazarlama uzmanı ile iş ortaklığına gidilmesiyle mümkün olmaktadır. Peki sizler de bu dijital dönüşüme gönül vermişseniz haklı olarak dijital pazarlama uzmanı maaş bilgisi, sahip olduğu maddi durumun refahını merak ediyor olabilirsiniz. Gelin şimdi birlikte 2021 yılı dijital pazarlama uzmanı maaşlarını birlikte inceleyelim.

Öneri Yazılar:

Dijital Pazarlama Nedir, Nasıl Yapılır?

Dijital Pazarlama Bileşenleri Nelerdir?

Bilmeniz Gereken Dijital Pazarlama Terimleri

Dijital Pazarlama Uzmanı Maaşları Ne Kadardır?

 EN DÜŞÜKORTALAMAEN YÜKSEK
Dijital Pazarlama Uzmanı3.370 4.960 7.650 
Dijital Pazarlama Uzman Yardımcısı3.250 4.350 5.950 

Dijital pazarlama uzmanlarının maaşları sahip oldukları bilgi birikimi ve tecrübeye göre değiştiği gözlemlenmektedir. Kariyer.net’in yapmış olduğu ankete göre ortalama olarak uzmanlarının ortalama 4.960 lira aldığı belirtilmiştir.  Dijital pazarlama uzmanı en düşük 3.370₺ maaş alırken en yüksek 7.650₺ maaş aldığını belirtmişlerdir. Tabi ki bu uzmanların freelance olarak iş yapabildikleri de bilinmektedir. Bu anlamda uzmanların bu fiyatlarının katbekat fazlasını alabilecekleri de bilinmektedir. Dijital pazarlama uzman yardımcısında ise fiyatlar şu şekildedir. Ortalama olarak en düşük 3.250₺ maaş alırken en yüksek 5.950₺ maaş aldığı bilgisi sunulmuştur. Yani ortalama olarak da bir uzman yardımcısının 4.350 lira maaş aldığı bilgisi verilebilir. Dinamik bir sektör olduğu için bu ücretler çoğu zaman değişmektedir.

Dijital pazarlama uzmanı olmak isteyen, dijital platformlara meraklı ve reklamcılık sektörüyle ilgilenen hemen herkesin disiplinli ve düzenli bir çalışmayla dijital pazarlama uzmanı olabileceğini belirtmek isteriz. Müşterilerin sorunlarına çözüm üretebilen, görmek ve etkileşme girmek isteyeceği türlü reklam çalışmalarını planlamak ve kurgulamanın da sanıldığı kadar kolay olmadığına da değinmeden geçinemeyiz. Sosyokültürel iç görülerle harmanlanan sektör ve hedef kitle analizi ile başarı yakalanamama da neredeyse olanaksız! Dolayısıyla kendinizi bir dijital pazarlama uzmanı olarak görmek istiyorsanız mutlaka sağlam bir temel alt yapıya ihtiyaç duyacaksınız. Pazarlama alanında kendinizi geliştirebileceğiniz türlü makaleler, içerikler, araştırmalar, videolar bulabilirsiniz. Dijital pazarlamanın her bir kanalına ait adım adım kendinizi bu alanlarda geliştirmeli ve denemekten korkmamalısınız. Çıkacağınız yolda şimdiden başarılar diliyoruz. Şans sizinle olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir