Günümüz gereği iyileşen teknolojik alt yapı, dijital pazarlama avantajları, kullanıcıların alışveriş alışkanlıklarının büyük çoğunluğunun internet üzerinden sağlanması gibi birçok olumlu etken; girişimcileri, e-ticaret için cesaretlendirmeye bir hayli yetiyor. E-Ticarete nasıl başlayacağınızı bilmiyorsanız e-ticarete nasıl başlanır yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. Peki e-ticaret gerçekleştirebileceğiniz e-ticaret sitesi için nelere ihtiyaç duyarsınız? Gelin bir bir inceleyelim:

E-Ticaret Sitesi Kurmak İçin Gerekenler

1. Satış Yapacak Ürün Seçimi

E-ticaretin gerçekleşebilmesi ve başarıya ulaşabilmesi için piyasada olan veya yeni bir soluk getirecek ürün belirlemek, kendi farkınızı gösterebileceğiniz bir alan keşfetmelisiniz. Eğer piyasada mevcut ve tutulan bir ürün satmayı planlıyorsanız, rakiplerinizden bir adım ileri gidebileceğiniz; hızlı kargo, daha uygun fiyat gibi farklılaşıp müşterilerin sizi seçmesini sağlayacak hamleler yapmanız gerekmektedir. Piyasada olmayan bir ürün satmayı yeni farklı bir tasarım ürünle e-ticarete girmayi düşünüyorsanız da ürününüzün ikame durumunu kontrol etmeli ve fahiş fiyatlardan kaçınmalısınız. 

2. Şirket Sahibi Olmanız

E-ticaret sitesine sahip olmanız için vergi mükellefi olmanız gerektiği için bir firma sahibi olmanız zorunludur. Hali hazırda bir firma sahip değilseniz, bürokratik işlemleri olmayan, kurulumu oldukça kolay olan bir şahıs şirketi kurabilirsiniz. Şahıs şirketinin nasıl kurulacağını, gerekli evrakların neler olduğunu bilmiyorsanız şahıs şirketi nasıl kurulur yazımızdan ulaşabilirsiniz. Daha büyük bir işletme sahibi olup vergilendirme konusunda sıkıntı yaşamadan e-ticaret yapmak istiyorsanız; limited ve anonim şirketi de kurabilirsiniz.

Bakınız:

1. Limited şirket nasıl kurulur?

2. Anonim şirket nasıl kurulur?

3. E-Ticaret Altyapısını Destekleyen E-Ticaret Sitesi

Dijital ortamda satış yapabilmeniz için e-ticaret altyapısını taşıyan bir e-ticaret web sitesine ihtiyacınız vardır. Arama motoru optimizasyonu için (SEO) uyumlu, ödeme sistemlerini içeren, mobil cihazlar için uygun, hizmet ve ürünleriniz için ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde sunulan e-ticaret paketlerini incelemelisiniz.

4. Etkileyici Alan Adı Seçimi

E-Ticaret web sitesine sahip olmak için olmazsa olmazlarınızdan başka bir faktör alan adı (domain) seçimidir. Firmanızın sanal kimliği olaca olan domain seçimi oldukça önemlidir. Müşterilerin aklında kalmasını besleyen, güven ve merak uyandıran bir domain seçmelisiniz. Alan adı oluştururken oldukça kısa ve özgün olması konusunda ısrarcı olmalısınız. Domaini nasıl alacağınızı, muhteşem domainleri nasıl oluşturacağınızı merak ediyorsanız domain nasıl alınır yazımızı okuyabilirsiniz.

5. Ödeme Seçeneklerinin Belirlenmesi

Müşterilerin aldıkları ürünleri satın aldıklarında ödenecek tutarın nasıl olacağını belirlediğiniz aşama olacaktır. Kredi kartı, havale, kapıda ödeme gibi ödeme yöntemlerinden dilediklerinizi kullanabilirsiniz. Sanal POS’ların sağlayacağı avantajla sitenizden kolaylıkla alışveriş yapılabilmesine olanak sağlayacaksınız. Sanal POS için gerekli belgeleri merak ediyorsanız, sanal POS için gerekli belgeler yazımızdan ulaşabilirsiniz.

6. Kargo Entegrasyonu

Ürünlerinizi satın alan müşterilere ulaştırabilmeniz için bir kargo firmasıyla anlaşma yapmanız gerekmektedir. Müşterilerin en sık mağdur edildiği konuların başında gelen ürünlerin kargolanması süresinde fazla bekletilmesi, ürünlerin zarar görmesi gibi kargo firması kaynaklı sorunların yaşanmaması için kurumsal ve kendini ispatlamış kargo firmasıyla anlaşma yapmayı ihmal etmemelisiniz.

E-Ticaret Sitesi Kurmak

E-ticaret sitesine sahip olmak sanıldığının aksine oldukça kolay ve pratiktir. Yukarıda bahsettiğimiz e-ticaret web sitesi kurmak için gerekenler koşullarını sağladığınız sürece sunduğumuz e-ticaret paketlerinden size en uygun olanını seçip, ürün ve hizmetlerinizin müşterilerinizle buluşmasını sağlayabilirsiniz. Kayseri E-Ticaret konusunda kendisini ispatlamış onlarca müşterisine hizmet vermiş A2A Dijital ile e-ticaret uzmanlarımızdan bilgi alabilir, aklınızdaki tüm sorulara cevap bulabilirsiniz. E-ticaret paketlerimizi inceleyebilir dilerseniz bizlerden görüşme talep edebilirsiniz. E-ticaret web sitesinin karmaşık kurulum sürecini profesyonel e-ticaret uzmanlarımıza emanet edip sektöre girmenin tadını çıkarabilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi Kurma Maliyetleri

“E-ticaret sitesi yaptırmak istiyorum” diyen müşterilerimiz için sunmuş olduğumuz e-ticaret paketlerinden müşterimize en uygun, ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayabilecek e-ticaret çözüm önerileri sunuyoruz. E-Ticaret web sitesi fiyatları sahip olduğunuz ürün sayısı, istediğiniz ekstra yöntem ve çözümlere göre farklılık göstermektedir. E-Ticaret Peketlerimizi inceleyebilir doğrudan bizimle iletişime geçip sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi Örnekleri

A2A Dijital Pazarlama Hizmetleri olarak bugüne kadar onlarca e-ticaret sitesi tasarladık. Müşterilerimiz gün geçtikçe daha çok büyüyor, dönüşümleri katlanarak artıyor. Bunlar da bizleri mutlu eden gelişmeler olmaya devam ediyor. E-ticaret sitesi örnekleri için global çapta; Amazon, Aliexpress, Alibaba, ChemOrbis, SteelOrbis, TradeAtlas ve Türkiye çapında; Amazon, Trendyol, Hepsiburada, Gittigidiyor, N11 gibi öernekler verilebilir. Bizlerin yapmış olduğu e-ticaret sitesi tasarımlarına bakmak için e-ticaret web tasarım portfolyomuza bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir